UWCL - UEFA Women’s Champions League - UEFA Women's Cup
UWCL - UEFA Women’s Champions League - UEFA Women's Cup

De UEFA Women’s Champions League, voorheen de UEFA Women’s Cup, speelt de laatste paar jaar een mooie rol in de Eredivisie Vrouwen.

Ajax, ADO Den Haag, AZ, FC Twente, PSV, Saestum en Ter Leede hebben deelgenomen aan de ‘UEFA Women’s Cup’, of aan de huidige variant sinds 2009 de ‘UEFA Women’s Champions League’ (UWCL).

Wil je alle wedstrijden, scheidsrechters, kaarten, spelersprofielen et cetera uit de ‘UEFA Women’s Cup’, ‘UEFA Women’s Champions League’ en ‘UEFA Women’s Europa Cup’ en ‘in and outs’ inzien? Ga dan naar ‘UWCL-STATS‘ en bookmark deze site!

UEFA Women’s Cup

De beste Nederlandse team prestatie was lang in handen van Saestum (amateurvoetbal) dat in het seizoen 06/07 de kwartfinales wist te bereiken. Het ging twee keer onderuit tegen Umea IK, die weer de finale van Arsenal wist te verliezen.

UEFA Women’s Champions League

Ajax haalde in het seizoen 2023/24 als tweede Nederlandse club en als eerste Betaald Voetbal Organisatie de kwartfinales. En FC Twente is de derde club die in het seizoen 2024/25 de groepsfase weet te bereiken.

UEFA Women’s Europa Cup

Het Uitvoerend Comité van de UEFA heeft in 2024 ‘UEFA Women’s Europa Cup’ goedgekeurd als naam voor de nieuw gecreëerde tweede vrouwenclubcompetitie. Het is een belangrijke mijlpaal in de evolutie van het Europese vrouwenvoetbal en start in het seizoen 2025/26. Check hier de pagina.

Data Collection

We hebben een paar bijzondere individuele prestaties hieronder verzameld. En voor het historisch overzicht qua goals, kaarten, wedstrijden et cetera, klik hier.

update: 30 oktober 2026 (17.32 uur)

Dutchies in het buitenland

In het seizoen 2018/19 (UEFA Women’s Champions League) stonden drie Oranje internationals tegenover elkaar: Shanice van de Sanden met Lyon vs Lieke Martens & Stefanie van der Gragt (begon op de bank) namens FC Barcelona. Van de Sanden won met 4-1 en gaf twee assists aan Ada Hegerberg die als eerste speelster een hat-trick in de finale wist te scoren. Lieke Martens leverde een assist voor de eretreffer.

SZNPlayerClubNTNCUWCL
01/02Marleen Wissink1. FFC Frankfurtyesyesyes
03/04Marleen Wissink1. FFC Frankfurt2ndyes2nd
05/06Marleen Wissink*1. FFC Frankfurt3rd2ndyes
08/09Annemieke Kiesel-GriffioenFCR 2001 Duisburg3rdyesyes
13/14Kirsten van de VenTyresö FFyesno2nd
16/17Loes Geurts*PSG3rd2nd2nd
17/18Shanice van de SandenOlympique Lyonyes2ndyes
18/19Shanice van de SandenOlympique Lyonyesyesyes
18/19Lieke MartensFC Barcelona2ndSF2nd
18/19Stefanie van der GragtFC Barcelona2ndSF2nd
19/20Dominique JanssenVfL Wolfsburgyesyes2nd
19/20Shanice van de SandenOlympique Lyonyesyesyes
20/21Lieke MartensFC Barcelonayesyesyes
21/22Lieke MartensFC Barcelonayesyes2nd
21/22Daniëlle van de Donk***Olympique LyonyesR16yes
21/22Damaris Egurrola***Olympique LyonyesR16yes
22/23Jill RoordVfL Wolfsburg2ndyes2nd
22/23Dominique JanssenVfL Wolfsburg2ndyes2nd
22/23Lynn WilmsVfL Wolfsburg2ndyes2nd
23/24Esmee BrugtsFC Barcelonayesyesyes
23/24Damaris EgurrolaOlympique LyonyesSFno
23/24Daniëlle van de DonkOlympique LyonyesSFno
24/25Esmee BrugtsFC Barcelonayesyesno
24/25Daphne van DomselaarArsenal2ndQFyes
24/25Victoria Pelova*Arsenal2ndQFyes
24/25Renée SlegersArsenal2ndQFyes
25/26Esmee BrugtsFC Barcelonayesyesyes
25/26Damaris Egurrola***Olympique Lyonyesyesno

* Marleen Wissink, Loes Geurts en Victoria Pelova bleven de gehele wedstrijd op de bank.

** Kirsten van de Ven raakte na de kwartfinale geblesseerd en zat bij de halve finale en finale niet in de wedstrijdselectie.

*** De speelster(s) zat(en) de gehele wedstrijd op de bank.
**** Félicienne Minnaar stond in 2006/07 en 2007/08 onder contract bij Arsenal (UWCL titel 06/07) echter speelde ze nooit een wedstrijd voor het eerste team, behalve één voor Arsenal O21

UWCL awarded topscorers

#Player
16/17Vivianne Miedema (8, Bayern München)
19/20Vivianne Miedema (10, Arsenal)

UWCL Player of the Match

Player2021/222022/232023/242024/252025/262026/27Tot.
Lineth Beerensteyn123
Wieke Kaptein123
Jill Roord1113
Kayleigh van Dooren22
Romée Leuchter11
Vivianne Miedema11
Sherida Spitse11
Daphne van Domselaar11
Dominique Janssen11
Daniëlle van de Donk11
Damaris Egurrola11
Kim Everaerts11
Grand Total14345219

UWCL ‘Player of the Season’

PlayerClubSeason
Daphne van Domselaar (GK)Arsenal2024/25

UWCL ‘Forward of the Season’

PlayerClubSeason
Vivianne MiedemaArsenal2019/20
Lieke MartensFC Barcelona2020/21

UWCL ‘Defender of the Season’

PlayerClubSeason
Dominique JanssenVfL Wolfsburg2019/20

UWCL ‘Goalkeeper of the Season’

PlayerClubSeason
Sari van VeenendaalAtletico Madrid2019/20

UWCL ‘Team of the Tournament’

PlayerClubSeason
Vivianne MiedemaBayenr Munchen2016/17
Lieke MartensFC Barcelona2017/18
Dominique JanssenVfL Wolfsburg2019/20
Lieke MartensFC Barcelona2020/21
Daphne van Domselaar (GK)Arsenal2024/25

check hier voor de ‘Ballon d’Or’ & de ‘UEFA Awards’.

All-time UWCL stats (buitenland)

PlayerGPGSGOASYCRCMIN
Lineth Beerensteyn6340162303860
Lieke Martens5339163003397
Damaris Egurrola523913803312
Dominique Janssen484460313967
Vivianne Miedema3933311002780
Jill Roord3929130402426
Daniëlle van de Donk362686302292
Esmee Brugts332578002108
Marleen Wissink313110002745
Jackie Groenen312501302084
Annemieke Kiesel-Griffioen272730002210
Lynn Wilms222004001649
Wieke Kaptein221653001406
Shanice van de Sanden2192520853
Jeslynn Kuijpers191710101318
Kim Everaerts191712401517
Daphne van Domselaar161600101440
Tessel Middag1570010820
Victoria Pelova1450010602
Janou Levels1391020870
Ella Peddemors131130101002
Kirsten van de Ven1253000479
Kerstin Casparij12111020966
Jada Conijnenberg1193020663
Caitlin Dijkstra11110000989
Manon Melis10107000859
Isa Dekker1050010462
Veerle Buurman981000765
Isabella Dekker932000369
Romée Leuchter971000546
Vanity Lewerissa993010719
Linde Veefkind991040810
Daniëlle de Jong880000720
Lotte Keukelaar730000321
Hannah van Malenstein772000625
Kimberley Smit770100659
Sanne Schoenmakers771010515
Stefanie van der Gragt761000511
Fenna Kalma621000197
Jacintha Weimar660000495
Sherida Spitse660010540
Anouk Dekker661010538
Maruschka Waldus551000450
Laura Strik541000339
Merel van Dongen550000450
Danique Noordman510000190
Maxime Bennink431000210
Katja Snoeijs443010305
Sari van Veenendaal440000360
Nikki Ijzerman440000348
Chantal de Ridder423000208
Samantha van Diemen440000329
Senna Koeleman430000266
Mirte Roelvink321000210
Loes Geurts330000270
Mandy van den Berg21000091
Renee van Asten21020077
Joëlle Smits20100090
Manon van Raay20000025
Eshly Bakker210000132
Joline Amani20000037
Mijke Roelfsema220000173
Sophie Proost20000013
Zoï van de Ven20100031
Danique Tolhoek20000048
Aniek Nouwen210000129
Lieske Carleer220000165
Kim Mourmans210000108
Kayleigh van Dooren220000121
Gerda Konst220020141
Dominique Bruinenberg220000180
Janne van Brummelen220000116
Anouk Hoogendijk220000180
Renate Verhoeven220000180
Lotje de Keijzer20000030
Jill Baijings10000022
Romée Leuchter11000061
Carolina Wolters11101067
Liv Pennock0000000
Mei Wei Rispens0000000
Lieke Cremers0000000
Regina van Eijk0000000
Maren Groothoff0000000

Ook benieuwd naar de Nederlandse topscorers met de ‘amateurvrouwenvoetbal’ en ‘Eredivisie Vrouwen’ teams in de UEFA Women’s Cup & UEFA Women’s Champions League? Klik dan hier.

All-time Games Played ‘Qualification rounds’ met buitenlandse teams

PlayerGP
Lineth Beerensteyn9
Jeslynn Kuijpers8
Kim Everaerts8
Dominique Janssen7
Vivianne Miedema7
Tessel Middag6
Kimberley Smit5
Lynn Wilms4
Nikki Ijzerman4
Maxime Bennink4
Romée Leuchter4
Isa Dekker4
Senna Koeleman4
Daniëlle de Jong4
Jada Conijnenberg4
Laura Strik4
Isabella Dekker4
Lieke Martens4
Linde Veefkind4
Jackie Groenen3
Kerstin Casparij3
Jacintha Weimar3
Fenna Kalma3
Annemieke Kiesel-Griffioen3
Mirte Roelvink3
Damaris Egurrola2
Katja Snoeijs2
Jill Roord2
Daniëlle van de Donk2
Zoï van de Ven2
Manon van Raay2
Danique Tolhoek2
Dominique Bruinenberg2
Victoria Pelova2
Eshly Bakker2
Wieke Kaptein2
Gerda Konst2
Lieske Carleer2
Janne van Brummelen2
Lotte Keukelaar2
Samantha van Diemen2
Mijke Roelfsema2
Danique Noordman2
Ella Peddemors2
Janou Levels2
Lotje de Keijzer2
Joline Amani1
Maruschka Waldus1
Veerle Buurman1
Shanice van de Sanden1
Carolina Wolters1

All-time Games Played ‘Group stage OLD’ met buitenlandse teams

PlayerGP
Marleen Wissink (GK)10
Sanne Schoenmakers3
Vanity Lewerissa3
Hannah van Malenstein3
Annemieke Kiesel-Griffioen3
Kim Mourmans2
Maruschka Waldus2

All-time Games Played ‘Group stage NEW’ met buitenlandse teams

PlayerGP
Daniëlle van de Donk21
Damaris Egurrola20
Lineth Beerensteyn16
Lieke Martens14
Jill Roord14
Vivianne Miedema13
Dominique Janssen12
Lynn Wilms11
Esmee Brugts11
Jackie Groenen10
Wieke Kaptein5
Kerstin Casparij4
Daphne van Domselaar4
Fenna Kalma3
Shanice van de Sanden3
Joëlle Smits2
Aniek Nouwen2
Jill Baijings1

All-time Games Played ‘League phase NEW’ met buitenlandse teams

PlayerGP
Kim Everaerts9
Jeslynn Kuijpers9
Wieke Kaptein9
Esmee Brugts9
Lineth Beerensteyn9
Janou Levels8
Damaris Egurrola8
Veerle Buurman6
Isa Dekker6
Jackie Groenen6
Caitlin Dijkstra5
Ella Peddemors5
Dominique Janssen5
Romée Leuchter5
Linde Veefkind5
Jada Conijnenberg5
Daphne van Domselaar4
Lotte Keukelaar4
Isabella Dekker3
Danique Noordman3
Kerstin Casparij3
Jacintha Weimar3
Kimberley Smit2
Samantha van Diemen2
Daniëlle de Jong2
Kayleigh van Dooren2
Renee van Asten2
Sophie Proost2
Victoria Pelova2
Laura Strik1
Romée Leuchter1

All-time Games Played ‘Round of 32’ met buitenlandse teams

PlayerGP
Lineth Beerensteyn8
Lieke Martens8
Vanity Lewerissa6
Vivianne Miedema6
Manon Melis6
Jill Roord5
Shanice van de Sanden5
Dominique Janssen4
Sherida Spitse4
Kirsten van de Ven4
Stefanie van der Gragt4
Sanne Schoenmakers4
Annemieke Kiesel-Griffioen3
Maruschka Waldus2
Renate Verhoeven (GK)2
Anouk Dekker2
Chantal de Ridder2
Merel van Dongen2
Katja Snoeijs2
Sari van Veenendaal (GK)2
Anouk Hoogendijk2
Daniëlle van de Donk2
Jackie Groenen2
Tessel Middag2
Loes Geurts (GK)2
Joline Amani1
Mandy van den Berg1

All-time Games Played ‘Round of 16’ met buitenlandse teams

PlayerGP
Lineth Beerensteyn6
Kirsten van de Ven6
Dominique Janssen4
Jill Roord4
Annemieke Kiesel-Griffioen4
Tessel Middag4
Lieke Martens4
Vivianne Miedema4
Jackie Groenen2
Sari van Veenendaal (GK)2
Damaris Egurrola2
Merel van Dongen2
Manon Melis2
Daniëlle van de Donk2
Chantal de Ridder2
Anouk Dekker2
Stefanie van der Gragt2
Sherida Spitse2
Mandy van den Berg1
Loes Geurts (GK)1
Shanice van de Sanden1

All-time Games Played ‘KO play-offs’ met buitenlandse teams

PlayerGP
Kim Everaerts2
Jada Conijnenberg2
Victoria Pelova2
Daniëlle de Jong2
Caitlin Dijkstra2
Daphne van Domselaar2
Lineth Beerensteyn2
Dominique Janssen2
Isabella Dekker2
Ella Peddemors2
Jeslynn Kuijpers2

All-time Games Played ‘Quarter-finals’ met buitenlandse teams

PlayerGP
Lieke Martens13
Damaris Egurrola12
Lineth Beerensteyn10
Vivianne Miedema9
Marleen Wissink8
Jill Roord8
Dominique Janssen7
Annemieke Kiesel-Griffioen6
Esmee Brugts6
Shanice van de Sanden5
Daniëlle van de Donk4
Ella Peddemors4
Wieke Kaptein4
Jackie Groenen4
Caitlin Dijkstra4
Victoria Pelova3
Lynn Wilms3
Hannah van Malenstein2
Kirsten van de Ven2
Tessel Middag2
Anouk Dekker2
Daphne van Domselaar2
Manon Melis2
Janou Levels2
Veerle Buurman2
Kerstin Casparij2
Merel van Dongen1
Lotte Keukelaar1

All-time Games Played ‘Semi-finals’ met buitenlandse teams

PlayerGP
Marleen Wissink8
Lieke Martens7
Damaris Egurrola7
Annemieke Kiesel-Griffioen6
Victoria Pelova5
Dominique Janssen5
Jill Roord5
Daniëlle van de Donk4
Jackie Groenen4
Esmee Brugts4
Lineth Beerensteyn3
Lynn Wilms3
Daphne van Domselaar3
Shanice van de Sanden3
Wieke Kaptein2
Tessel Middag1

All-time Games Played ‘Finals’ met buitenlandse teams

PlayerGP
Lieke Martens3
Shanice van de Sanden3
Marleen Wissink3
Esmee Brugts3
Dominique Janssen2
Annemieke Kiesel-Griffioen2
Damaris Egurrola1
Daniëlle van de Donk1
Stefanie van der Gragt1
Daphne van Domselaar1
Lynn Wilms1
Jill Roord1
Victoria Pelova0
Loes Geurts0

All-time UWCL fastest goal scorers

Min.SNPlayerClubOpp.
120/21Lineth BeerensteynBayern MünchenAjax
324/25Fenna KalmaVfL WolfsburgFiorentina
423/24Daniëlle van de DonkOlympique LyonSt. Pölten
511/12Chantal de RidderTurbine PotsdamGlasgow City FC
615/16Kirsten van de VenRosengårdPK-35 Vantaa
616/17Stefanie van der GragtBayern MünchenHibernian
707/08Hannah van MalensteinFCL Rapide WezemaalZNK Osijek
718/19Lieke MartensFC BarcelonaBIIK-Shymkent
820/21Lieke MartensFC BarcelonaPSG
921/22Jill RoordVfL WolfsburgArsenal
1020/21Lineth BeerensteynBayern MünchenBIIK-Shymkent

All-time UWCL Goals met buitenlandse teams

PlayerGO
Vivianne Miedema31
Lieke Martens16
Lineth Beerensteyn16
Jill Roord13
Daniëlle van de Donk8
Esmee Brugts7
Manon Melis7
Dominique Janssen6
Wieke Kaptein5
Vanity Lewerissa3
Annemieke Kiesel-Griffioen3
Ella Peddemors3
Jada Conijnenberg3
Chantal de Ridder3
Katja Snoeijs3
Kirsten van de Ven3
Hannah van Malenstein2
Shanice van de Sanden2
Isabella Dekker2
Stefanie van der Gragt1
Mirte Roelvink1
Maruschka Waldus1
Zoï van de Ven1
Sanne Schoenmakers1
Joëlle Smits1
Marleen Wissink1
Damaris Egurrola1
Maxime Bennink1
Janou Levels1
Romée Leuchter1
Veerle Buurman1
Fenna Kalma1
Carolina Wolters1
Anouk Dekker1
Jeslynn Kuijpers1
Laura Strik1
Kerstin Casparij1
Kim Everaerts1
Linde Veefkind1

Bekijk ook de pagina’s van de deelnemende ‘Eredivisie Vrouwen’ teams: